26

Інсайдери повідомляють, що google планує випустити гнучкий смартфон до кінця 2021 року. На це вказують численні витоки: наприклад, подробиці про пристрій виявили в коді android 12. Тут ми зібрали все, що зараз відомо про майбутній pixel fold.

Дизайн

Про зовнішність складного телефону google під кодовим ім’ям passport поки можна судити лише по патентах і концептуальним рендерам. Один з креслень демонструє пристрій, який розкладається за допомогою шарніра і має додатковий висувний дисплей для збільшення площі екрану. В іншому документі описується гаджет, що згинається в трьох місцях відразу.

Багато інсайдерів схиляються до того, що «корпорація добра» робить свій аналог samsung galaxy z fold. Тобто компактний смартфон, який буде розвертатися в планшет. На це натякають не тільки патенти, а й повідомлення про те, що google зв’язалася з samsung для замовлення гнучких oled-панелей. Зображення неанонсованого апарату ненадовго з’явилося в збірці android 12.1, після чого рендер замінили на більш абстрактний. Можливо, так і буде виглядати майбутня новинка.

Швидше за все, пристрій отримає і шар ультратонкого скла від samsung. Це допоможе зробити телефон більш міцним. Ще екран гнучкого pixel повинен підтримувати технологію lpo-вона дозволить підвищити частоту оновлення до 120 гц.

У мережі навіть з’явилися ролики з рендерами, що демонструють можливий дизайн смартфона. Оскільки це перший досвід google в роботі з гнучкими форм-факторами, не варто чекати настільки ж елегантною і вивіреною конструкції, як у galaxy z fold 3. Але яким чином розробники оптимізують android, щоб задіяти властивості складного дисплея? є деякі деталі і на цей рахунок.

Характеристики і по

Для google не в новинку налаштовувати “зеленого робота” під складні гаджети, адже з моменту виходу першого galaxy fold компанія тісно співпрацювала з samsung для оптимізації системи під гнучкі екрани. Зокрема, версія android 11 для розробників вміла, в залежності від положення шарніра телефону, підлаштовувати режим роботи додатків.

Завдяки цьому в моделях samsung при нахилі на 75 градусів автоматично використовується зовнішній дисплей, а друга половина грає роль зручної підставки. Софт для складних апаратів тепер вміє розділятися на дві окремі зони, кожна з яких займає половину дисплея. Одна потрібна для перегляду контенту, друга для управління тим, що відбувається.

Очікується, що в свою розкладачку google додасть ще більше функцій, що розкривають потенціал складного форм-фактора. Наприклад, в коді android 12.1 знайшли згадки нових можливостей панелі завдань по відображенню часто використовуваних програм і режим незалежного запуску двох додатків на різних половинах гнучкого екрану.

Що стосується характеристик pixel fold, пристрій отримає 7,57-дюймову матрицю з частотою оновлення 120 гц, сканер відбитків на бічній грані і фірмовий чіпсет tensor. Є версія, що компанія традиційно зробить акцент на камерах.

Ціна і дата виходу

Офіційного анонсу від google поки не було. За словами інсайдерів, реліз pixel fold може відбутися або вже цієї осені разом з лінійкою pixel 6, або пізніше, до 2022 року. Ціна очікується на рівні рішень samsung — від 1000 до 1800 доларів.