Розробники антибаннера AdGuard попереджають, що близько половини популярних додатків, розміщених в магазині Google Play, що займаються збором і пересиланням конфіденційної інформації в Facebook. Це характерно навіть для тих програм, які в принципі ніяк не пов’язані з цією соціальною мережею.

Що з’ясував AdGuard

Співробітники AdGuard проаналізували інтернет-активність 2,556 найбільш скачуваних Android-додатків. У результаті з’ясувалося, що 41% з них є вбудовані інструменти Facebook Audience Network – сервісу, який займається збором даних для рекламодавців.

Facebook любить наші дані

Вже давно не секрет, що всі соціальні мережі займаються збором даних про своїх користувачів. Питання тільки в тому, як саме вони використовують здобуті відомості.

Зокрема, Facebook Audience Network передає їх для аналізу третім особам, які надають послуги таргетингової реклами.

Щоб припинити збір даних, недостатньо просто видалити мобільний клієнт Facebook або перестати користуватися цією соціальною платформою. Ті користувачі, хто взагалі ніколи не реєстрував FB-аккаунт і не скачував мобільний додаток, також знаходяться під наглядом шпигунських алгоритмів, тому що на їх пристроях напевно знайдеться хоча б один додаток, пов’язане з Facebook Audience Network.

Facebook Audience Network знає все

З усіх проаналізованих АПК, на думку AdGuard, 88% підключаються до різних віддалених серверів. З них 61% займаються відправкою персональних даних користувачів. Цікаво те, що ні одне з цих додатків при установці не просить у власника пристрою необхідних дозволів: всі процедури відбуваються без його відома.

Дослідники AdGuard також з’ясували, яка саме інформація витікає в Facebook Audience Network. Це:

  • Google ID;
  • назва мобільного оператора;
  • мова;
  • часовий пояс;
  • список встановлених програм і їх кеш;
  • ОС пристрою, його модель і дозвіл екрану.

В політиці конфіденційності Facebook сказано, що соціальна мережа залишає за собою право обробляти особисту інформацію і пошукові запити користувачів, а також передавати їх третім особам для підвищення якості послуг, але немає ні слова про те, що збір може здійснюватися через програми сторонніх розробників.

Джерело: http://haker.in.ua/