Мабуть, почати слід з історії виникнення цієї самої оцінки продуктивності або індексу продуктивності, як її ще називають. Вперше ця можливість з’явилася в 2006-му році, тобто рівно десять років тому. Тоді щосили набирала популярність vista, хоча її прирівнюють до однієї з найбільш невдалих версій ос. Але з причини того, що в ті роки виникали проблеми з підбором драйверів для ноутбуків на звук і інтернет-з’єднання, нею все ж користувалося величезне число людей – частина драйверів була вшита в систему.

Після ця функція перекочувала в “сімку”, яка і до цього дня залишається однією з кращих версій за історію компанії microsoft. Потім вийшла відносно невдала вісімка і в ній продовжив своє існування індекс продуктивності, але вже у версії 8.1 ця функція була “вирізана” з системи. Точніше, видалили графічний інтерфейс, але аналіз продуктивності як і раніше проводиться в автоматичному і ручному режимах, тому при бажанні можна дізнатися кінцевий результат.

Способи оцінки продуктивності в windows 10?

Так як програмна частина нікуди не поділася, до неї все ще можна дістатися підручними засобами. Завдяки цій оцінці можна дізнатися приблизні можливості ноутбука або настільного комп’ютера. Результат виводиться у вигляді чисел в заданому діапазоні. Для різних версій ос він унікальний.

Таким чином, у вісті це – 1 – 5.9 бала, в “сімці” – 1 – 7.9 бала, ну а починаючи з “вісімки” – до 9.9 бала.

Так як графічного інтерфейсу більше немає, доведеться скористатися стороннім софтом. По суті, за процес визначення індексу відповідає вбудована в систему утиліта winsat. Саме за рахунок її функціоналу проводиться оцінка загальної потужності комп’ютера.

Тестується ряд компонентів: процесор, озп, відеокарта, вінчестер. Загальна оцінка визначається за найнижчим значенням. Само собою, чим вище система оцінила складові вашого пк, тим краще.

Дізнаємося оцінку продуктивності за допомогою стороннього софта

Вище ми вже відзначили, що, починаючи з win 8.1 графічний інтерфейс з незрозумілих для нас причин вирізали. Програма wsat допоможе частково повернути його назад. Знайти її можна у вільному доступі на просторах інтернету.

До речі, написав її наш співвітчизник – а.леушин. Так що, софт до того ж і не забугорний! природно, з плюсів слід відзначити наявність російськомовного інтерфейсу. Більш того, вона запускається з одного єдиного файлу і не потребує установки. Запустили-провели оцінку-подивилися на результат і видалили програму або відклали у власну колекцію корисного софта. При першому запуску вона видає дані, які були отримані відразу після першого завантаження системи, тому рекомендуємо клікнути по напису в правому нижньому кутку програми “повторити оцінку”, після чого буде проведений повторний тест продуктивності.

Оцінка продуктивності в windows 10

Звичайно ж, так! адже сама утиліта залишилася всередині системи і працює приховано, час від часу виробляючи самостійне тестування компонентів системи. На скріншоті ви можете подивитися повний шлях розташування файлів утиліти.

Переходимо в цей каталог і шукаємо точно такий же файл, як на скріншоті (тільки дата буде інша). Відкриваємо його в браузері або за допомогою блокнота – різниці немає. Результат розташовується між тегами “winspr”.

Такого файлу немає? подібне трапляється досить часто, тоді доведеться вручну активувати проходження тесту. В цьому випадку доведеться скористатися командним рядком. Важливо: запускайте її виключно від імені адміністратора.

Для цього слід клікнути правою кнопкою миші по меню пуск і вибрати пункт, вказаний на скріншоті вище.

Виконуєте команду “winsat formal” (писати без лапок), після чого відбувається сам процес тестування. Якщо робите це на ноутбуці – не варто дивуватися тому, що час від часу дисплей буде міняти яскравість – так і повинно бути.

Далі переходимо знову в той же каталог і відкриваємо з’явився файл. Власне, на цьому все. Ми ж рекомендуємо завантажити вищеописаний софт-ну а для любителів відчути себе справжнім програмістом і зайвий раз покопатися всередині свого комп’ютера, звичайно ж, підійде другий спосіб.